Eğitim şart mı?
Bu içerik 19 Eylül 2017 13:08 tarihinde eklendi ve 166.002 kez okundu

Bir zamanlar eğitim şart sözü dilimize pelesenk olmuştu. Cem Yılmaz'ın reklam filmi hala hafızalarımızdadır. Okullarımız açılıyor. Öğrencilerimizi yoğun bir tempo bekliyor. Rabbim hepsine zihin açıklığı versin. 
Onların öğrendikleri ilmi ve bilgiyi önemsemeleri, tarihte önemli izler bırakan ataları gibi gençlerimizin geleceğe önemli eserler, hizmetler kazandırmasını sağlayacaktır. 
Bugün eğitimin, bilimin insanlığın iyiliği kadar, kötülüğü için kullanıldığına daha çok şahit olmaktayız. Bugün dünyamızın bir kısmı şişmanlık hastalığı ile mücadele ederken, bir kısmı açlıktan ölmemek için kuru ekmeğe muhtaçtır.

Dünyada silahlara ayrılan paralar, insanların hizmetine ayrılsaydı, her şey insanların iyiliği için düşünülseydi , aç , fakir ve yoksul insan hiç kalır mıydı…. 
Demek ki eğitim; bilimsel olduğu kadar milli ve dini de olmalı ki dünyada adalet daha iyi tecelli etsin. Adalet deyince geçtiğimiz yıllarda adliyede bir afiş dikkatimi çekmişti. 
Daha çok hukuk, adalet ve hak için; Hukuk ve adalet dersini seçin. Hatta Kamu Spotu olarak televizyonlarda yayınlanmıştı. Seçilmesi gereken bir ders olduğunu düşünüyorum. 
Türkiye sevdalısı bir İmam-Hatip ve din gönüllüsü olarak Peygamberimizin hayatı dersi ile Kur'an'ın meali dersinin de muhakkak seçilmesi gerektiğini düşünüyorum.
İpsala’mızda geçtiğimiz yıllarda maalesef pek te seçilmediğini de biliyorum.. Halbuki bugün en büyük sorunlarımızdan birisi dinimizi iyi bilmemek,
Peygamberimizin örnek hayatını anlamamak, Kur’an ı yaşamamak değil midir. 
Bir bardak çay içerken 10 kez Elhamdülillah deyip insanları Allah ile aldatanlar, dinini iyi bilen insanları hiç kandırabilir miydi. 
İnsanlar dinini iyi bilip yaşasalar, hakka hukuka riayet ederler. Anaya babaya hürmet ederler. Haksız yere cana kıymazlar. 
Fitneden fesattan, yalandan, iftiradan uzak dururlar. 
Bizi yaratan Allah iki cihan mutluluğunun kaynağı Kuran'ı bize rehber ve klavuz Peygamberimizi onun açıklayıcısı ve uygulayıcısı olarak göndermiştir.
 Kim Allahtan daha iyi bilebilir ki? Bugün Milli eğitimle yetişen bir genç vatanını milletini sevmenin, anasını babasını sevmekten önce geldiğini bilendir. 
Anasız babasız yaşanır ama, vatansız asla yaşanamaz, diyendir.
Din eğitimi alan bir genç Allah'a Peygambere itaatten sonra anaya babaya itaatin geldiğini, onlara öf bile dememesi gerektiğini, Allah’ın ve Peygamberin, 
ana babasından daha çok sevilmesi gerektiğini bilendir. Milli ve manevi değerlerimiz ışığında yetişen gençlerimiz Türkiye’mizi daha güzel günlere taşıyacaklardır.
Alkolden, sigaradan, uyuşturucudan ve her türlü kötü akımlardan uzak yetişen bir evlat, anne ve babasının bu dünyadaki huzuru, kıyamet günüde ahiret mutluluğu olacaktır. 
Yeni eğitim ve öğretim dönemi Türkiye’mize hayırlı olsun. Eğitim ve öğretim dönemimiz Nobel kimya ödülü kazanan Sayın Azız SANCAR gibi bilim adamlarımızın sayılarının arttığı,
göğsümüzü kabartan başarıların kazanıldığı bir dönem olsun. Türkiye’miz ilim ve bilimde dünyaya örnek, güç ve kuvvette dünyada lider olsun. Eğer güçlüler adilse dünyada adalet var. 
Güçlüler adil olmadığı için bugün dünyada zulüm ve savaşlar var. Bugün dünyanın güçlü bir Türkiye ye Adil Türk milletine ihtiyacı vardır

Eğitim+şart+mı?
Yorumlar (0)

Diğer Makaleleri

Fatih ŞAHİN

TARİH YAZMAK KANIMIZDA VAR..

26 Ağustos 2022 14:16 | Hit: 11.378

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Din Görevlileri ve Cumhuriyet.

29 Ekim 2018 13:49 | Hit: 79.265

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Çanakkale’den Afrin’e…

19 Mart 2018 14:57 | Hit: 153.271

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

HEY ÇOCUK! İSTİKLÂL BİR CADDE ADI DEĞİLDİR!

12 Mart 2018 09:03 | Hit: 58.910

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Kadın İnsandır, Biz İnsanoğlu..

09 Mart 2018 09:30 | Hit: 59.192

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları

Fatih ŞAHİN

Çocuklarımız Benden İzinsiz Bana Dokunamazsın Diyebilsin!

21 Şubat 2018 09:09 | Hit: 58.772

Fatih ŞAHİN Tüm Yazıları