Güngör, Pazarı Denetledi

Güngör, Pazarı Denetledi

14 Mayıs 2021 16:57

Güngör, Pazarı Denetledi

Pazara girişlerde İpsala belediyesi zabıta müdürlüğüne bağlı ekipler HES kodu sorgulaması yaptı.

İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör Pazaryerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, İpsala Belediye Başkan V. Gürel Kale, İlçe Emniyet Müdürü Hüsnü Cengiz, Komiser Sinan Turhan, İpsala Belediye Zabıta Amiri Gökhan Erdem ile birlikte tam kapanma dönemi sürecinde 8 ve 15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerinin açık olmasına yönelik genelgenin ardından geniş tedbirler altında kurulan İpsala Merkez Pazarını ziyaret ederek, maske kullanımı, pazar tezgâhları arasındaki mesafe ve aynı anda pazarda olabilecek vatandaş sayısı ile giriş çıkış kontrollerine uyulup uyulmadığını yerinde inceledi.

İpsala ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri de ilçe merkezinde devriye araçları ile anons yaparak, önce sabır sonra bayram diyerek vatandaşlara zorunlu olmadıkça sokağa çıkmama konusunda uyarıyor.

Bilindiği gibi Korona virüsle mücadele kapsamında yayınlanan tam kapanma kararları ile semt pazarlarının kurulması yasaklanmıştı.

Geçtiğimiz gün İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeyle pazarların 8 ve 15 Mayıs tarihlerinde 10.00-17.00 saatleri arasında kurulmasına karar verildi. Tezgâhlarda sadece yaş meyve sebze ve fide satışlarına izin verilirken, temizlik, giyim, züccaciye ve oyuncak gibi ürünler satılamayacağı açıklandı.

 

trakya+gazetesi ipsala trakyagazetesi trakya+haberleri ipsala+haber ipsala+haberleri ipsala+gazeteleri Güngör, Pazarı Denetledi Güngör, Pazarı Denetledi Güngör, Pazarı Denetledi Güngör, Pazarı Denetledi
Yorumlar (0)
Son Haberler
İlkdoğmuş,”Devletimiz Milletimizin Yanında”

İlkdoğmuş,”Devletimiz Milletimizin Yanında”

19 Mayıs 2021 14:21

Tarla Fiyatıyla İlgi Çekiyor

Tarla Fiyatıyla İlgi Çekiyor

19 Mayıs 2021 14:20

Seyir halindeki otomobil küle döndü

Seyir halindeki otomobil küle döndü

19 Mayıs 2021 14:19

Şiddetli Kuraklık Yaşıyoruz

Şiddetli Kuraklık Yaşıyoruz

19 Mayıs 2021 14:18

Eski Hastane Binasında Yangın Çıktı

Eski Hastane Binasında Yangın Çıktı

19 Mayıs 2021 14:16

Çok Okunanlar