İpsala Gümrük Kapısı Türkiye'nin Yüz Akı Oldu
Paylaş
Tweetle
Paylaş

TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, yapımı büyük ölçüde tamamlanan İpsala Gümrük Kapısı'ndaki çalışmaları yerinde inceledikten sonra yaptığı açıklamada, Gümrük Kapısı'nın İpsala, Keşan ve Edirne ekonomisine bü

Önceki gün Saat 16.30 sıralarında, İpsala Gümrük  Kapısı'na giden M.Rifat Hisarcıklıoğlu'nun bu ziyaretine, İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri AliKopuzFaik YavuzCengiz Günay, Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Meclis Başkanı Orkun Özkaya ile Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan TB (Ticaret Borsası) Meclis Başkanı Kemalettin Uslu ile Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, İpsala TB (Ticaret Borsası) Meclis Başkanı NecatiGörür, de katıldı.

"Hem burası, hem Kapıkule, hem de Hamzabeyli sınır kapıları ile batının batısı olduk"

Yapımı büyük ölçüde tamamlanan İpsala Gümrük Kapısı sahasında incelemelerde bulunduktan sonra sona gelinen çalışmalar hakkında bilgi alan Hisarcıklıoğlu, aldığı bilgilerin ardından açıklamalarda bulundu. Sözlerine, geçtiğimiz gün hayatını kaybeden İpsala TB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Girgin'in, İpsala Gümrük Kapısı'nın yapımında büyük emeği bulunduğunun altını çizen Rifat Hisarcıklıoğlu, "Yüzde 98'i bitmiş olan İpsala Gümrük Kapısı'nın son durumu ile ilgili bilgiler aldık. Burası Türkiye için bir yüz akı. Burada İpsala, Keşan ve Edirne ekonomisine büyük kakı verecek. Çanakkale Köprüsü'nün bitimi ile beraber, bu kapının özelliği çok farklı olacak. Bizim için Avrupa'ya çıkış her noktada çok önemli. İhracatımızın yüzde 60'ını ve ithalatımızın yüzde 50'sine yakını Avrupa'dan geliyor. Bu anlamda fiziki altyapı bizim için çok önemli. Daha önce sınırın bizim tarafı dökülüyordu, karşı taraf ise modern bir haldeydi. Şimdi biz hem burası, hem Kapıkule, hem de Hamzabeyli sınır kapıları ile batının batısı olduk. Bütün mesele hızlı geçiş için gerekli fiziki şartları sağlamak. Özellikle Valimiz, İpsala Kaymakamımız, İpsala Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah yakın zamanda bakanımız ne zaman derse hem burayı hem de Hamzabeyli'yi açmak istiyoruz." dedi.Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı açıklamanın ardından, vefat eden Manavgat TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş'ın ailesine taziyede bulunmak üzere Antalya'ya hareket etti.

Haber / FOTO: İlker GÜREL

trakya+gazetesi ipsala trakyagazetesi trakya+haberleri ipsala+haber ipsala+haberleri ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)

Çok Okunanlar